Питання-відповіді

 • Що таке спліт-система?

  Спліт-система - це вид кондиціонера, який складається з двох частин або блоків: внутрішнього, розташованого всередині приміщення, та зовнішнього, встановленого на вулиці. Слово "спліт" у перекладі з англійської означає "розділений".

 • Чи правда, що кондиціонери не оновлюють повітря у приміщенні?

  Так, кондиціонери не привносять свіже повітря ззовні. Вони працюють із повітрям усередині приміщення, фільтрують його, змінюють його температуру (охолоджують або обігрівають) і потім повертають його назад у приміщення. Це правило діє також і для віконних кондиціонерів, які функціонують як витяжні вентилятори.

 • Чи можна встановити кондиціонер самостійно?

  Можливість самостійного встановлення кондиціонера залежить від його типу. Наприклад, віконний кондиціонер можна встановити самостійно, якщо у вас є відповідні інструменти та навички. Однак спліт-системи повинні встановлювати лише професіонали, тому що для цього потрібне спеціальне навчання та дороге обладнання.

 • Які типи кондиціонерів бувають?

  Кондиціонери класифікуються за сферою застосування на побутові, напівпромислові та промислові. Основна відмінність між ними полягає не в конструкції, а у місцях їх використання. Побутові кондиціонери мають низьку або середню потужність і використовуються в приміщеннях невеликого розміру. Промислові кондиціонери мають велику потужність і призначені для приміщень площею 100 кв.м. і більше. Напівпромислові кондиціонери займають проміжне положення між побутовими та промисловими, за середньої потужності (7-25 кВт) вони можуть використовуватися в побутових умовах.

  З точки зору конструкції, кондиціонери також поділяються на моноблоки (що складаються з однієї частини) та спліт-системи.

 • Як визначити необхідну потужність кондиціонера?

  Тільки фахівець із відповідними навичками та досвідом може точно обчислити необхідну потужність кондиціонера. Проте, приблизного розрахунку часто використовують просте правило: 1 кВт потужності кожні 10 кв.м. площі приміщення.

 • Що таке інверторний кондиціонер?

  Інверторні кондиціонери оснащені технологією, яка дозволяє регулювати потужність компресора. Коли досягається задана температура, такий кондиціонер не повністю вимикається (як це відбувається в кондиціонерах типу On/Off), а просто зменшує свою потужність і продовжує підтримувати встановлений температурний режим.

 • Чи може кондиціонер стати причиною захворювання?

  Правильна експлуатація кондиціонера повинна викликати хвороб, включаючи застуду. Температура повітря, що виходить з кондиціонера, зазвичай становить близько 13-15 ° С, тому не рекомендується знаходитись у прямому потоці холодного повітря. Через це деякі виробники включають у свої моделі функцію "розумного ока", яка автоматично визначає місцезнаходження людей у кімнаті та спрямовує повітряні потоки в інший бік.

 • Чи може кондиціонер обігрівати приміщення взимку?

  Стандартні моделі кондиціонерів зазвичай не можуть ефективно впоратися із завданням обігріву приміщень у холодну погоду. Для цього призначені спеціальні моделі.

  При роботі в режимі обігріву більшість кондиціонерів мають температурні обмеження -5°С. Деякі моделі можуть працювати за низьких температур до -10°С або навіть -15°С. Якщо температура зовні падає нижче за ці значення, кондиціонер може стати менш ефективним або навіть перестати працювати.